Profile

Sonarol

  • Miasto: Jedwabne
  • Kod pocztowy: 18-420
  • Ulica: Polna 27
  • Telefon: 86 217 22 11
  • Faks: 86 217 22 11
  • Strona internetowa: www.sonarol.pl
  • E-mail:

Firma Sonarol Sp.j. Najda prężnie działa na rynku od stycznia 1997 roku. Własne
i zarazem nowatorskie rozwiązania umożliwiły firmie szybki rozwój.

W pierwszym okresie działalności firma Sonarol funkcjonowała w branży rolniczej produkując części do maszyn rolniczych, prowadząc jednocześnie ich hurtową sprzedaż.

W roku 2000 rozszerzono działalność o produkcję i sprzedaż stolarki okiennej z PVC
i aluminium. Dynamicznie rozwijający się sektor budowlany zmotywował firmę do dalszych inwestycji – w kolejnych latach rozbudowywano zakład wyposażając go w nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy.

Kolejnym etapem w rozwoju firmy było wykupienie zakładu produkcji styropianu w Jeziorku k. Łomży w 2003 roku. W krótkim czasie Sonarol stał się wiodącym producentem płyt styropianowych na terenie Polski północno-wschodniej.

Nieustanne zaangażowanie wykwalifikowanej i stałej kadry pracowniczej w realizację strategii firmy stały się inspiracją dla Właścicieli spółki do podjęcia decyzji o uruchomieniu linii do ekstruzji profili PVC. Produkcję własnych profili rozpoczęto w grudniu 2012 roku.

W kwietniu 2013 roku zakupiono kolejną fabrykę styropianu w Miłomłynie. Inwestycja
ta pozwoliła na poszerzenie obszaru dystrybucji płyt styropianowych o teren Polski północnej i centralnej.

Obecnie Sonarol Sp.j. Najda zajmuje ponad 25 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnych i zatrudnia około 450 osób. Sprzedaż produktów realizowana jest przez  przeszkolonych w zakresie produktu, serwisu i obsługi klienta partnerów handlowych tworzących ogólnopolską sieć dystrybucji.

Produkty z Sonarol-u można spotkać nie tylko w każdym zakątku Polski ale coraz częściej docierają one do wymagających odbiorców zagranicznych m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Belgii, Danii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji oraz Skandynawii, którzy wybierają asortyment tylko najwyższej jakości.

Dzięki innowacyjnym pomysłom firma korzysta również z funduszy Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Sonarol Sp.j. Najda łączy tradycję i jakość z innowacyjnością, oferując szeroką gamę wyrobów z branży budowlanej oraz rolniczej.

Ankieta kibica

Twoim zdaniem najważniejszy mecz ostatniego 25-lecia to...

Zagłosuj