Aktualności

Mistrzostwo Polski:

  • złoty medal: 1993, 1994, 1996, 1998, 1999, 2003, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017
  • srebrny medal: 1995, 2004, 2011
  • brązowy medal: 1980, 1997, 2001, 2005, 2007, 2008

Puchar Polski:

  • zdobywca: 1985, 2000, 2003, 2004, 2006, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 20167
  • finalista: 1995, 1996, 1997, 2001, 2002, 2007, 2008

FINAL FOUR LIGI MISTRZÓW:

2012/2013 - III miejsce

2014/2015 - III miejsce

2015/16 - ZWYCIĘZCA

SUKCESY POZASPORTOWE:

Drużyna Roku 2010 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP

Nagroda Biznesu Sportowego DEMES w - 2010

Nominacja do Nagrody Biznesu Sportowego DEMES - 2015 i 2016 

Klubowa Drużyna Roku 2016 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP

Klubowa Drużyna Roku 2016 w Plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

Nominacja "Sportowe Przeżycie Roku 2016" organizowanego przez Przegląd Sportowy

 

 

Europejskie Puchary (Historia występów):

1990 - Puchar Zdobywców Pucharów/Cup Winners Cup:

  • I runda/I round: Korona - Banik Karvina (Czechosłowacja) 23:23, 21:25.

1993 - Puchar Europy/Europa Cup:

  • I runda/I round: Iskra - Ionikos Ateny (Grecja) 30:22, 32:20.
  • II runda/I round: Iskra - Wallau Massenheim (Niemcy) 23:34, 25:32.

1994 - Puchar Europy/Europa Cup:

  • I runda/I round: Iskra/Ceresit - Steua Bukareszt (Rumunia) 24:25, 24:23.
  • II runda/I round: Iskra/Ceresit - Bidasoa Irun (Hiszpania) 23:26, 20:31.

1995 - Puchar Zdobywców Pucharów/Cup Winners Cup:

  • I runda/I round: Iskra/Ceresit - SKA Kijów (Ukraina) 28:22, 32:24.
  • II runda/II round: Iskra/Ceresit - Akademia Vigo (Hiszpania) 24:28, 35:29.
  • Ćwierćfinał/Quarterfinal: Iskra/Ceresit - Pelister Bitola (Macedonia) 19:29, 30:22.

1996 - Puchar Europy/Europa Cup:

  • I runda/I round: Iskra - Principe Triest (Włochy) 21:20, 16:19.


1997 - Puchar EHF/EHF Cup:

  • I runda/I round: Iskra - Maccabi Rehovot (Izrael) 26:27, 34:28.
  • II runda/II round: Iskra - Pallamano Modena (Włochy) 32:15, 33:26.
  • Ćwierćfinał/Quarterfinal: Iskra - THW Kiel (Niemcy) 28:27, 26:31.


1998 - Liga Mistrzów (eliminacje)/Champions League (eliminations):

  • Iskra - Pfadi Winterthur (Szwajcaria) 24:35, 32:27.


1999 - Liga Mistrzów (eliminacje)/Champions League (eliminations):

  • Iskra/Lider Market - HK Drott Halmstadt (Szwecja): 36:37, 25:23.


Liga Mistrzów (runda zasadnicza)Champions League (fundamental round):

  • Iskra/Lider Market - Celje Pivovarna Lasko (Slowenia): 25:30, 32:40.
  • Iskra/Lider Market - Hapoel Rishon le Zion (Izrael): 30:37, 28:25.
  • Iskra/Lider Market - Alpi Prato (Wlochy): 26:23, 32:31


2000 - Puchar Zdobywców Pucharów/Cup Winners Cup:

  • I runda/I round: Strzelec/Lider Market Kaustik Wołgograd (Rosja): 42:26, 19:25.
  • II runda/II round: Strzelec/Lider Market TV Grossvallstadt (Niemcy): 25:26, 19:25.


2001 - Puchar Zdobywców Pucharów/Cup Winners Cup:

  • I runda/I round: Kolporter - Lusis Akademikas Kowno (Litwa): 35:26, 24:30.
  • II runda/II round: Kolporter - Haukar Hafnarfjordeur (Islandia): 29:29, 27:33.


2002 - Challenge Cup:

  • I runda/I round: VIVE GAC Kilkis (Grecja): 25:22, 32:34.
  • II runda/II round: VIVE - Besiktas Stambuł (Turcja): 34:28, 25:32.


2003 - Liga Mistrzów (runda zasadnicza)/Champions League (fundamental round):

  • VIVE - Skjern Handball (Dania): 25:25, 22:26.
  • VIVE - Fotex Veszprem (Węgry): 24:31, 30:41.
  • VIVE - RK Bośnia Sarajewo (Bośnia i Hercegowina): 32:31, 26:23.
  • Trzecie miejsce w grupie premiowało grą w Pucharze Zdobywców Pucharów


2003 - Puchar Zdobywców Pucharów/Cup Winners Cup:

  • III runda/III round: VIVE Gorenje Velenje (Słowenia) 25:25, 21:24.


2004 - Puchar Zdobywców Pucharów/Cup Winners Cup:

  • I runda/I round: VIVE - CBM Valladolid (Hiszpania) 25:33, 25:23.


2005 - Puchar EHF/EHF Cup:

  • I runda/I round: VIVE - Grasshopper Zurych (Szwajcaria) 29:33, 33:25.
  • II runda/II round: VIVE - Viborg HK (Dania) 37:30, 39:39.
  • Ćwierćfinał/Quarterfinal: VIVE - US Creteil (Francja): 21:35, 34:26.

 

2006 - Puchar Zdobywców Pucharów/ Cup Winners Cup:

  • Vive Kielce - ZTR Zaporozhe 33:28 i 18:23

 

2007 - Puchar Zdobywców Pucharów:

  • runda 3: KS Vive Kielce - Madeira Andebol (POR) 38:30 i 46:25
  • 1/8 finału: KS Vive Kielce - Chambery Savoie 32:28 i 22:42

 

2008 - Puchar Zdobywców Pucharów:

  • kwalifikacje: KS Vive Kielce - Besa Famiglia 41:15 i 47:21
  • runda 2: Vive Kielce - HCM Constanta 27:21 i 15:22

 

2009/10 - Liga  Mistrzów:

Turniej kwalifikacyjny - Kielce

  • KS Vive Targi Kielce - FC Porto/Vitalis 32:23 (14:9)
  • Tatran Presov - KS Vive Targi Kielce 31:38 (15:21)

Faza grupowa - Grupa B

  • KS Vive Targi Kielce - RK Gorenje Valenje 23:21 (9:13)
  • Rhein-Neckar Lowen - KS Vive Targi Kielce 29:29 (17:15)
  • MKB Veszprem - KS Vive Targi Kielce 33:26 (16:11)
  • KS Vive Targi Kielce - HC Bośna GAS 34:30 (15:15)
  • KS Vive Targi Kielce - Chambery Savoie HB 31:22 (14:12)
  • Chambery Savoie HB - KS Vive Targi Kielce 24:31 (15:14)
  • KS Vive Targi Kielce - Rhein-Neckar Lowen 32:35 (19:15)
  • RK Gorenje Valenje - KS Vive Targi Kielce 36:35 (17:17)
  • HC Bośna GAS - KS Vive Targi Kielce 25:21 (9:10)
  • KS Vive Targi Kielce - MKB Veszprem 29:32 (14:14)

1/8 Ligi Mistrzów

  • KS Vive Targi Kielce - HSV Hamburg 24:30 (15:17)
  • HSV Hamburg - KS Vive Targi Kielce 27:30 (15:16)

2010/11 - Liga  Mistrzów:

Faza grupowa - Grupa A

  • KS Vive Targi Kielce - Celje Pivovarna Lasko 30:36
  • Chambery Savoie - KS Vive Targi Kielce 27:26
  • THW Kiel - KS Vive Targi Kielce 33:29
  • KS Vive Targi Kilece - Rhein Neckar Loewen 23:23
  • KS Vive Targi Kielce - FC Barcelona Borges 26:33
  • FC Barcelona Borges - KS Vive Targi Kielce 28:28
  • KS Vive Targi Kielce - Chambery Savoie 31:25
  • Celje Pivovarna Lasko - KS Vive Targi Kielce 30:29
  • Rhein Neckar Loewen - KS Vive Targi Kielce 29:27
  • KS Vive Targi Kielce - THW Kiel 29:35

2011/2012 - Liga Mistrzów:

Turniej o Dziką Kartę - wrzesień 2011:

  •    KS Vive Targi Kielce - Cuarto Rayas Valladolid 21:19
  •    KS Vive Targi Kielce - Rhein - Neckar Loewen  32:30

Faza grupowa - Grupa B

  • KS Vive Targi Kielce - MKB Veszprem 25:29
  • Fuchse Berlin - KS Vive Targi Kielce  30:27
  • Czekchowskie Niedźwiedzie - KS Vive Targi Kielce 30:31
  • KS Vive Targi Kielce - Bjerringbro Silkeborg 37:29
  • KS Vive Targi Kielce - Atletico Madryt 29:37
  • Atletico Madryt - KS Vive Targi Kielce 28:27
  • KS Vive Targi Kielce - Fuchse Berlin 32:29
  • MKB Veszprem - KS Vive Targi Kielce 21:24
  • Bjerringbro Silkeborg - KS Vive Targi Kielce 26:37
  • KS Vive Targi Kielce - Czekchowskie Niedźwiedzie 26:26

1/8 Ligi Mistrzów

  • KS Vive Targi Kielce - RK Cimos Koper 27:26
  • RK Cimos Koper - KS Vive Targi Kielce 25:23

2012/2013 - Liga Mistrzów - Final Four!:

  • Vive Targi Kielce - Bjerringbro - Silkeborg 35:26
  • HC Sankt - Petersburg - Vive Targi Kielce 21:31
  • Vive Targi Kielce - Gorenje Velenje 30:24
  • Chambery Savoie - Vive Targi Kielce 26:36
  • HC Metalurg Skopje - Vive Targio Kielce 21:23
  • Vive Targi Kielce - HC Metalurg 21:20
  • Bjerringbro-Silkeborg - Vive Targi Kielce 25:34
  • Vive Targi Kielce - HC Sankt Petersburg 30:29
  • Vive Targi Kielce - Chambery Savoie 36:32
  • Gorenje Velenje - Vive Targi Kielce 25:29 

1/8 Ligi Mistrzów

  • Pick Szeged - Vive Targi Kielce 26:25
  • Vive Targi Kielce - Pick Szeged 32:27

1/4 Ligi Mistrzów:

  • HC Metalurg - Vive Targi Kielce 25:27
  • Vive Targi Kielce - HC Metalurg 26:15

Final4 Ligi Mistrzów w Kolonii - III miejsce

  • Vive Targi Kielce - FC Barcelona Intersport 23:28
  • Vive Targi Kielce - THW Kiel 31:30

2013/2014 - 1/8 Ligi Mistrzów

  • Vive Targi Kielce - Dunkerque HB Grand Littoral 33:23
  • Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis 35:23
  • Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 28:30
  • Vive Targi Kielce - THW Kiel 34:29
  • KIF Kolding - Vive Targi Kielce 29:24
  • Vive Targi Kielce - KIF Kolding 25:26
  • Dunkerque HB Grand Littoral - Vive Targi Kielce 30:25
  • FC Porto Vitalis - Vive Targi Kielce 30:35
  • THW Kiel - Vive Targi Kielce 28:28
  • Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 38:30

1/8 LM:

  • Vive Targi Kielce - Rhein Neckar Lowen 32:28
  • Rhein Neckar Lowen - Vive Targi Kielce 27:23

Sezon 2014/15 - FINAL FOUR LIGI MISTRZÓW

Faza grupowa LM: 

  • Kadetten Schaffhausen - Vive Tauron Kielce 28:33
  • Vive Tauron Kielce - MOL-Pick Szeged 37:32
  • Vive Tauron Kielce - Motor Zaporoże 30:26
  • Dunkerque HB - Vive Tauron Kielce 25:28
  • Aalborg HB - Vive Tauron Kielce 25:27
  • Vive Tauron Kielce - Aalborg 33:26
  • Vive Tauron Kielce - Kadetten 33:24
  • MOL-Pick Szeged - Vive Tauron Kielce 26:27
  • Vive Tauron Kielce - Dunkerque 36:32
  • Motor Zaporoże - Vive Tauron Kielce 27:28

1/8 LM:

  • Montpellier HB - Vive Tauron Kielce 25:29
  • Vive Tauron Kielce - Montpellier 31:33

1/4 LM:

  • Vardar Skopje - Vive Tauron Kielce 20:22
  • Vive Tauron Kielce - Vardar Skopje 33:31

FINAL FOUR:

Półfinał: Vive Tauron Kielce - FC Barcelona 28:33

Mecz o II miejsce: Vive Tauron Kielce - THW Kiel 28:26