Kielecka przyszłość

W województwie świętokrzyskim piłka ręczna jest bardzo popularnym sportem od wielu lat. Dlatego głównym celem klubu jest szkolenie młodzieży. W kieleckich szkołach działa kilka klas sportowych o profilu piłka ręczna. Poza tym w klubie sportowym PGE VIVE Kielce szkoli się ponad 400 młodych zawodników.

Mała Liga Piłki Ręcznej

Najmłodsi rywalizują w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Awans skutkuje grą w rozgrywkach krajowych. Młodzi adepci szczypiorniaka wyjeżdżają również na prestiżowe turnieje w Europie. Od 2004 r. w województwie świętokrzyskim działa Mała Liga Piłki Ręcznej. Celem turnieju jest nie tylko promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych, ale również, co oczywiste, propagowanie zdrowego stylu życia. Mała Liga Piłki Ręcznej prowadzona jest w trzech kategoriach wiekowych. Profesjonalnie przygotowane zawody pozwalają poczuć się młodym zawodnikom tak, jakby uczestniczyli w wielkim sportowym wydarzeniu. W przygotowania dzieci i młodzieży do rozgrywek włączają się nawet zawodnicy PGE VIVE Kielce w ramach Akademii Mistrzów. Spotkanie ze swoim idolem daje młodym adeptom piłki ręcznej ogromną motywację do dalszego rozwoju sportowej kariery. W roku szkolnym 2010/2011 ponad 100 nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyło w zajęciach prowadzonych przez dyplomowaną kadrę szkoleniową i otrzymało od Ministerstwa Sportu i Turystyki tytuł instruktora piłki ręcznej.

Dziki Mecz

Dziki Mecz to wielkie święto dla dzieci i dorosłych. Inicjatorem tego wydarzenia jest klubowa maskotka klubu – Dzik Kiełek. Ten sportowy event organizowany jest w grudniu i polega na wspólnej zabawie dzieci i zawodników PGE VIVE Kielce. Na boisku, w mieszanych składach naprzeciwko siebie stają Żółci i Niebiescy. A wszystko to bez żadnych zasad i przepisów. Dziki Mecz każdego roku gwarantuje ogromną dawkę humoru. W tym dniu odbywa się też wiele atrakcji dla dorosłych, a na boisku lądują pluszaki i maskotki. To wydarzenie jest już tradycją. Po ostatnim spotkaniu kielczan w roku kalendarzowym, to najmłodsi przejmują kontrolę nad parkietem. Magiczny, przedświąteczny okres sprawia, że mimo mrozów atmosfera w Hali Legionów jest niezwykle ciepła.