Lata 2008-2018: złota dekada w krajowych rozgrywkach

Lata 2008-2018 to jeden z najlepszych okresów w historii klubu. Od momentu przejęcia drużyny przez trenera Bogdana Wentę rozpoczęła się wielka dominacja kieleckiego zespołu w polskiej Ekstraklasie. Ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego praktycznie nie miała sobie równych na krajowym podwórku.

Początki Wenty, nowy sponsor i pierwsza detronizacja

Już po roku pracy Bogdana Wenty na stanowisku trenera KS VIVE Kielce, klub powtórzył sukces z 2003 r., sięgając po dublet: mistrzostwo i Puchar Polski. Drużynę wzmocniło kilku świetnych zawodników, m.in. brązowy medalista mistrzostw świata – Mariusz Jurasik. W sierpniu 2009 r. klub podpisał pięcioletnią umowę z nowym sponsorem, zmieniając nazwę na VIVE Targi Kielce. Kolejny sezon to niekwestionowana dominacja kielczan. Klub nie miał sobie równych w Ekstraklasie i Pucharze Polski. Zespół z Kielc jako pierwsza drużyna w historii wygrała wszystkie mecze w krajowych rozgrywkach i drugi raz z rzędu zapewniła sobie dublet. Do sezonu 2010/2011 mistrz Polski przystąpił z ogromny budżetem. Jednak sezon ten nie należał do udanych. VIVE rozgromiło w finale Pucharu Polski Wisłę Płock 35:22. Nikt nie spodziewał się, że po serii 53 meczów bez porażki, nagle w najważniejszej fazie sezonu może się wydarzyć coś złego. W finałach Mistrzostw Polski kielczanie przegrali rywalizację z drużyną z Płocka w stosunku 3:1 i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Był to jednak wypadek przy pracy. Kolejne trzy sezony to ciąg dalszy dominacji kieleckiego zespołu. Trzy dublety z rzędu tylko potwierdziły, że VIVE Targi Kielce nie mają sobie równych na krajowym podwórku.

Nowy trener, zmiana sponsora i dalsza dominacja

Na początku 2014 r. Bogdana Wentę na stanowisku trenera zastąpił Tałant Dujshebaev. W pierwszym sezonie u boku nowego szkoleniowca, kielczanie zapewnili sobie kolejny już dublet, przegrywając zaledwie jeden mecz w ciągu roku. We wrześniu nastąpiła kolejna zmiana sponsora, a klub zmienił nazwę na VIVE Tauron Kielce. W sezonie 2014/2015 mistrz Polski nie doznał żadnej porażki na ligowych parkietach. Był to kolejny, już czwarty z rzędu dublet, lecz o tyle wyjątkowy, że zdobyty z okazji 50-lecia istnienia klubu. Następny sezon to zacięta walka w rundzie zasadniczej pomiędzy ekipą VIVE Tauron Kielce a Wisłą Płock. Po 22 kolejkach oba zespoły uzbierały tyle samo punktów i zapowiadała się bardzo ciekawa runda play-off. Jednak kolejny raz kielczanie wygrali w cuglach Superligę oraz Puchar Polski, nie dając żadnych szans w finale swojemu najgroźniejszemu rywalowi z Płocka. Od sezonu 2016/2017 polska Superliga została przekształcona w ligę zawodową. Podopieczni Dujshebaeva w dalszym ciągu dominowali nad resztą stawki. Zespół VIVE Tauron Kielce zakończył sezon bez porażki. Po sezonie klub podpisał nową umowę sponsorską z firmą PGE. W sezonie 2017/2018 klub sięgnął po piętnaste mistrzostwo i Puchar Polski. Był to kolejny sezon bez porażki w krajowych rozgrywkach. Rok 2018 był czasem pożegnań. Z drużyny odeszło wiele gwiazd, a buty na kołku zawiesiły największe legendy klubu: Karol Bielecki, Uros Zorman i Sławomir Szmal.

W ciągu 10 lat kielczanie zdobyli dziewięć mistrzostw Polski i dziesięć Pucharów Polski, sięgając po krajowy dublet siedem razy z rzędu.